Miercuri, Septembrie 03, 2014

Text

Cauta in site

„Bucurati-va totdeauna în Domnul! Iarasi zic: Bucurati-va!”

Filipeni 4:4

„Râsul nostru sa nu fie izvorât din lacrimile altora.”
Eusebiu Camilar

Stiinta a aratat ca fericirea prelungeste viata. Doctorii Beloc si Breslow au condus un studiu pe aproximativ 7000 de oameni din Alameda Country, de lânga San Francisco. Puneau întrebari simple privind obiceiurile si erau atenti la cauzele mortii. Din studiu s-a aflat ca vârsta mortii este asociata cu anumite obiceiuri de sanatate. În mod surprinzator, dieta si exercitiul, desi sunt importante, nu erau cei mai mari factori care contribuiau la pastrarea longevitatii. De-a lungul unei perioade de noua ani, cu 57% mai mult mureau cei nefericiti decât cei fericiti. Bucuria este un obicei. Nu lasa circumstantele, indiferent cât de triste si deranjante, sa-ti ucida bucuria si multumirea. Fericirea este o alegere pe care trebuie s-o facem si sa o folosim, altfel se va dispersa, la fel cum muschii se atrofiaza atunci când nu-i folosim.

Inregistrare

Anunturi

Piu Media One

Info Brancoveanu

Vrei sa fii editor?
Ai o stire despre actiuni, evenimente, articole sau initiative ale Bisericii Brancoveanu?

Scrie-ne pe adresa: contact@bisericabrancoveanu.ro
facebook-bisericabrancoveanu